Haber

Bugünkü VATAN GazetesiArşivPromosyonKünyeAna sayfam yapFavorilerime ekleÜye girişiYeni üyelik

Sinemanın en iyi sevişme sahneleri

22.05.2011
Eda Solmaz
Olay yaratan seks sahneleri

Hollywood’un gözde çifti Angelina Jolie ve Brad Pitt’in en büyük seks fantezileri ortaya çıktı. Angelina, Brad Pitt’i sık sık gözlerini bağlayarak yatağa kelepçelediğini, suda seviştiklerini anlattılar. Bu haberden yola çıkarak sinema dünyasının en olay yaratan seks sahnelerini sıraladık.

Kesişen Yollar (Monster’s Ball)

Y: Marc Forster O: Billy Bob Thornton, Halle Berry
Halle Berry’e Oscar ödülünü kazandıran filmdeki sevişme sahnesi sinema tarihinin “en cesur sevişme sahnesi” olarak belirlendi. Gardiyan Hank, idama mahkum bir suçlunun karısına aşık olur. İkilinin koltukta başlayan gerçekçi sevişmesi uzun süre devam eder. Unutmadan Billy Bob, Angelina Jolie’nin eski kocasıdır.

Gözü Tamamen Kapalı

(Eyes Wide Shut)
Y: Stanley Kubrick
O: Tom Cruise, Nicole Kidman
Film, Tom Cruise’un grup seks yapan bir tarikatın içine sızmasını konu alırken cesur sevişme sahneleri ile de dikkat çekiyor. Tom Cruise’un seks tarikatına ilk giriş ayini ise çok tartışıldı.

Postacı Kapıyı İki Kere Çalar

(The Postman Always Rings Twice)
Y: Bob Rafelson
O: Jack Nicholson, Jessica Lange
Nicholson ve Lange’ın mutfak masası üzerindeki sevişmesi sinema tarihinin en çok konuşulan sahnelerinden biri oldu. İkilinin gerçekten seviştiği iddia edildi.

Temel İçgüdü

(Basic Instinct)
Y: Paul Verhoeven
O: Michael Douglas, Sharon Stone
Pek çok sinemasever bu filmi ünlü sorgulama sahnesinde Sharon Stone’un oturuşu ve sonrasında gelişen olaylarla hatırlar. Michael Douglas’ın sevişme sahnesi sırasında Stone’u yatağa bağladı. Stone, “Çekimler sırasında en iyi arkadaşımdan kameranın arkasında yerde uzanıp elimi tutmasını istedim” demişti.

Dokuz Buçuk Hafta

(Nine 1/2 Weeks)
Y: Adrian Lyne
O: Mickey Rourke, Kim Basinger
Buzdolabının önünde ve sokaktaki yağmurluğun altındaki sevişme sahneleri ile tartışma yaratmıştı.

Paris’te Son Tango

(Last Tango in Paris)
Y: Bernardo Bertolucci O: Marlon Brando, Maria Schneider
Brando ve Schneider’ın sevişmesinde tereyağı kullanmaları, sadizm ve ağız tıkamanın yer alması oyuncuları zorlayan sahnelerdi. Filmde cinsel bir zorlama olduğu söylendi.

Diğer Haberler »